Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
http://przemoc.jedrzejow.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/1-horgk-is-89.jpglink
http://przemoc.jedrzejow.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/2-horgk-is-89.jpglink
«
»
Loading…

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Jędrzejów ul. Okrzei 49B ( parter), 

tel. 41 386-36-00 – w godz.  od 7:30 – 15:30.

 

PCPR realizuje procedurę Niebieskich Kart poprzez: podejmowanie interwencji w sytuacji przemocy, zakładanie Niebieskich Kart i przekazywanie jej właściwemu gminnemu zespołowi interdyscyplinarnemu, uczestnictwo w posiedzeniach zespołów interdyscyplinarnych i pracach grup roboczych.

Ponadto podejmuje działania w zakresie zespolenia lokalnego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie / działalność Powiatowego Zespołu Interdyscyplinarnego, diagnoza zjawiska przemocy i opracowanie Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2013 – 2018 /.

Poza tym, w ramach procedury NK realizuje zadania wynikające z aktualnych przepisów, tj.:

  • organizuje i prowadzi działania korekcyjno – edukacyjne dla sprawców przemocy  w  rodzinie z terenu 9-ciu gmin powiatu jędrzejowskiego /we współpracy z psychoterapeutą      z Punktu Informacyjno – Konsultacyjnego działającym przy ZPOZ w Jędrzejowie /;
  • zapewnia poradnictwo specjalistyczne, jak i prowadzenie ośrodka interwencji kryzysowej w Placówce Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej, która mieści się w strukturach Powiatowego Zespołu Placówek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Nagłowicach, przy ul. Kacpra Walewskiego 6. /Placówka ma charakter punktu interwencji kryzysowej, udziela  porad mieszkańcom naszego powiatu, według grafika dyżurów specjalistów od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 17:00. W ramach działalności tej placówki dyżury pełnią następujący specjaliści: psycholog, radca prawny, pedagog, pracownik socjalny i terapeuci; tel. 41 – 381-45-84/
  • dysponuje czteroma miejscami interwencyjnymi, które zostały uruchomione w 2013 r. przy Placówce Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej w Nagłowicach / miejsca są dostępne całodobowo, w razie interwencji można przywieźć osoby poszkodowane wskutek przemocy domowej  ( kontakt telefoniczny: za pośrednictwem PCPR w Jędrzejowie – w godz. urzędowania albo bezpośrednio z placówką  41 381-45-84,  kom. dostępna całą dobę – 508 062 338). 
  • kieruje na bezpłatne porady prawnika w ramach działającego Klubu Integracji Społecznej, mieszczącego się przy Ognisku Wychowawczym „Caritas”  w Jędrzejowie, przy ul. Jana Pawła II 3.
  • udziela na bieżąco bezpośrednich informacji osobom poszkodowanym lub członkom ich rodzin /w tym wskutek przemocy domowej /, zgłaszających się do PCPR-u na temat możliwości uzyskania pomocy oraz przysługujących im uprawnień;
  • organizuje opiekę nad dziećmi pozbawionymi czasowo opieki rodziców biologicznych poprzez wykonywanie postanowień sądu o umieszczeniu dziecka w placówce opiekuńczo – wychowawczej albo                 w rodzinie zastępczej /w tym dowiezienie dziecka do placówki, skompletowanie dokumentacji i wydanie skierowania lub decyzji/.

 

Copyright © 2024 Jacek. All Right Reserve.
Template by Web Design Builders