Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
http://przemoc.jedrzejow.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/1-horgk-is-89.jpglink
http://przemoc.jedrzejow.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/2-horgk-is-89.jpglink
«
»
Loading…

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  przy Urzędzie Miejskim w Jędrzejowie 

  1. Członkowie rodziny osoby uzależnionej od alkoholu  oraz dotknięci skutkami uzależnienia mogą zgłosić powyższy fakt do Gminnej Komisji Rozwiązywania  Problemów Alkoholowych.
  2. Gminna  Komisja  Rozwiązywania  Problemów Alkoholowych wzywa na rozmowę  osobę, co do której wpłynęło zgłoszenie o wystąpieniu przesłanek o nadużywaniu alkoholu i poucza ją o konieczności zaprzestanie picia i poddania się leczeniu odwykowemu.
  3. Osoby , które w związku z nadużywaniem alkoholu powodują rozkład życia rodzinnego , demoralizują nieletnich uchylają się od pracy albo systematycznie zakłócają porządek publiczny kieruje  na badanie przez biegłych orzeczników (psychologa i psychiatrę) w celu wydania opinii w przedmiocie uzależnienia od alkoholu i wskazania rodzaju odwykowego zakładu leczniczego.
  4. Po zebraniu całej dokumentacji Komisja składa wniosek o wszczęcie postępowania do sądu rejonowego właściwego  wg miejsca zamieszkania osoby ,której postępowanie dotyczy. Sąd orzeka o zobowiązaniu do przymusowego leczenia odwykowego.
  5. Członkowie rodziny osoby uzależnionej od alkoholu oraz dotknięci następstwem jego nadużywania  uzyskują w publicznych zakładach opieki zdrowotnej świadczenia zdrowotne w zakresie terapii oraz profilaktyki . Świadczenia te są bezpłatne.

 

Copyright © 2024 Jacek. All Right Reserve.
Template by Web Design Builders