Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
http://przemoc.jedrzejow.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/1-horgk-is-89.jpglink
http://przemoc.jedrzejow.eu/modules/mod_image_show_gk4/cache/2-horgk-is-89.jpglink
«
»
Loading…

Szkoły / Placówki Oświatowe Podstawowe, Gimnazjalne, Ponadgimnazjalne

Nauczycielu – pracowniku oświaty, jeśli zostaniesz powołany do Grupy roboczej oznacza to, że Twój uczeń jest członkiem rodziny objętej Procedurą Niebieskie Karty.

W zakresie działalności tej Grupy Twoje zadania to:

 1. Zebranie szczegółowych informacji  na temat funkcjonowania dziecka z rodziny objętej Procedurą Niebieskie Karty . Informacje, które mogą być pomocne powinny dotyczyć – funkcjonowania dziecka jako ucznia, czy jego  oceny uległy zmianie , jak funkcjonuje w grupie rówieśniczej, kto z jego opiekunów kontaktuje się z wychowawcą, pedagogiem szkolnym i nauczycielami, jakie ma trudności i zainteresowania itp.
 2. Dokonanie wstępnej analizy potrzeb w odniesieniu do pożądanych form pomocy dla dziecka: - pomoc psychologiczno
  1. pedagogiczna (zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze, rozwijające uzdolnienia lub inne specjalistyczne, ponadto porady i konsultacje)
  2. pomoc materialna i jej rodzaj (dożywianie, wypoczynek letni, zasiłek szkolny)
  3. zajęcia pozalekcyjne
 3. Podejmowanie działań na terenie placówki oświatowej w celu objęcia dziecka  (w uzgodnieniu z rodzicem lub prawnym opiekunem) wskazaną i adekwatną do potrzeb formą pomocy. 
 4. Systematyczne monitorowanie sytuacji dziecka w szkole (zachowanie, oceny z poszczególnych przedmiotów, kontakty z grupą rówieśniczą, wygląd zewnętrzny, posiadane przybory i podręczniki itp.)
 5. Udzielanie informacji rodzicowi, opiekunowi prawnemu lub osobie najbliższej o możliwościach  uzyskania pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie (kierowanie do poradni specjalistycznych)
 6. Informowanie członków Grupy Roboczej o realizacji przez placówkę oświatową planu pomocy rodzinie, a także o wszelkich, zaobserwowanych niepokojących symptomach wskazujących na dalsze występowanie przemocy wobec dziecka lub w jego rodzinie.

 

Copyright © 2023 Jacek. All Right Reserve.
Template by Web Design Builders